Menu

Sporta pils dārzi ir rīdzinieku veidots projekts ar mērķi atvērt pašlaik neizmantoto Sporta pils teritoriju un nodot to pilsētnieku lietošanā. Teritorijas attīstības starpposmā starp 2020. un 2023. gadu šeit atradīsies īrei pieejami pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm.

Projekta iecere ir veicināt Rīgas iedzīvotāju pašorganizēšanos un dalību savas pilsētas labiekārtošanā, radīt veselīgu dzīvesveidu veicinošu un izglītojošu vidi, kā arī nodrošināt laikmetīgu brīvā laika pavadīšanas veidu un vietu.

Projekta pirmajā posmā 2020. gada rudenī ar vairāk nekā 150 kopienas dalībnieku atbalstu teritorija tika sakopta un pielāgota projekta nepieciešamībām. 2021. gada pavasarī teritorija tiks atvērta pilsētniekiem, viesiem un dārzniekiem, un tajā būs iespējams aktīvi darboties kā vienam no kopienas dārzniekiem, kā arī piedalīties virknē izglītības un kultūras programmas pasākumu.

Meistarklases

Teritorijas Plāns

  1. Slēgtā teritorija
  2. Pļavas un atpūtas zona
  3. Dārzi

Dārzi

Teritorijā ielas līmenī atradīsies 150 dārzi, kas iekārtoti no mobilām, dažādu augstuma koka kastēm, kas ir īpaši pielāgotas dārzkopībai un nodrošina ērtu pieeju arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bērniem un senioriem.

Viens dārzs būs 12.5 kvadrātmetru liels, un tajā būs iespējams izvietot 3, 5 vai 8 ar zemi jau pildītas kastes.

Pļavas

Teritorijas centrālajā daļā - ieplakā - tiks ierīkotas ziedu pļavas un atpūtas zonas, kas būs pieejamas piknikiem, pasākumiem, laiskām pēcpusdienām un kopienas organizētiem pasākumiem.

Komanda

Sporta pils dārzi ir bezpeļņas projekts, kura autori un organizētāji ir rīdzinieki, kuri vēlas aktīvi iesaistīties Rīgas pilsētvides veidošanā

Meistarklases

Renāte Prancāne

Idejas autore un projekta direktore
renate@sportapilsdarzi.lv

Ilze Rukšāne

Ainavu arhitekte
ilze@alps.archi

Evija Krištopane

Zīmola un dizaina stratēģe
evija@sportapilsdarzi.lv

Rūta Jumīte Grafiskā dizainere

Estere Betija Grāvere Viesmāksliniece

Laima Daberte Ainavu arhitekta asistente

Aleksandrs Krjukovs Programmētājs

Dārzu draugi Ansis Paeglītis Aleksejs Koškins Dita Birkenšteina Elīza Aizpore Ieva Bite Lauris Vīksne Sabīne Skudra Una Rozenbauma Vita Liberte Jurģis Peters Darja Meļņikova